KÖSZÖNTJÜK A DEBRECENI RENDŐR SPORTEGYESÜLET HONLAPJÁN!

Megtekintem

A Debreceni Sportcentrum Kft. és a Hajdú-Bihar Megyei Sportszövetség szervezésében 2024. augusztus 10-11. szombat-vasárnap került megrendezésre a Hajdú Kupa meghívásos országos tekeverseny Debrecen, Oláh Gábor utca 5. szám alatt a Rigó Dezső Tekecsarnokban.

A szervezésben és a lebonyolításbak aktívan részt vett a Debreceni Rendőr Sportegyesület.

Óránként kezdték a versenyt a tekézők szombaton 09:00 órától 19:00 óráig és vasárnap 08:00 órától 17:00 óráig.

A nehezítő tényezőket leküzdöttük, a problémákat megoldottuk, hibákat elhárítottuk, amik okoztak némi fejtörést, csúszást, időben tolódást a vonatok késése miatt, pálya karbantartása, nevező játékosok számának váratlan változása okán.

Az ország több tájáról érkeztek csapatok, egyéni indulók változó távolságról a helyi játékosokhoz a sportrendezvényre:

Budapest, Szolnok, Sopron, Kecskemét, Hódmezővásárhely, Paks, Törökszentmiklós, Szolnok, Mezőtúr, Tata, Ajka, Gyöngyös, Eger, Nyíregyháza.

Vegyes páros: 5

Érkezés után helyszíni nevezéssel erősítették meg a versenyen való részvételüket a játékosok, majd átöltözés, bemelegítés után léptek pályára az előzetes igények figyelembevételével elkészített besorolás, beosztás szerint.

A Tekepályára belépéskor csillogó kupák és érmek látványa fokozta a verseny hangulatát.

Bekeretezett fénykép elhelyezésével emlékeztünk meg Budai Árpád (1937. 12. 23. – 2023. 05. 10.) volt Hajdú-Bihar Megyei Tekézők Szövetsége elnökéről, aki sokat tett a teke sportért, kiemelkedő szerepe volt a debreceni hatsávos tekepálya felújításában, utánozhatatlan stílusban, fáradhatatlanul dolgozott, nagy intenzitással a teke népszerűsítésén.

Versenyzés előtt minden indulóról készült fénykép, amit megkapnak a csapatok és egyéni indulók, továbbá a végeredményeket.

A büfé népszerű hely lett, forgalma folyamatos volt, tetszett a játékosoknak és szurkolóknak.

Kellemes, sportos hétvégét tudhatunk magunkénak.