KÖSZÖNTJÜK A DEBRECENI RENDŐR SPORTEGYESÜLET HONLAPJÁN!
Rendőrsport történet
30 éves a DEBRECENI RENDŐR SPORTEGYESÜLET
30 éve a rendőrök és családtagjaik szolgálatában
Az ezerkilencszáznyolcvanas évek második felében végbement társadalmi folyamatokban az 1989. évi II. törvény megteremtette az önkéntességen alapuló társadalmi szervezetek megalapításának lehetőségét.
A Belügyminisztérium és szerveinél 1975-től működtek a kötelezően létrehozott sport társadalmi szervezetek, a Testnevelési és Sportbizottságok. A bürokratikusan és hierarchikusan felépült szervezetben kötelezően létrehozott társadalmi szervezetek eltérő hatékonysággal működtek. Az 1989. májusában tartott éves BM sportértekezleten vetődött fel először az önszerveződés lehetősége. 1990-ben eltörölték a Testnevelési és Sportbizottságok létrehozását és működését szabályozó törvényt. Ennek következtében megszűnt a rendészeti sportot támogató civil /társadalmi/ szervezetek rendszere. Az 1990. június 16-án tartott országos fórumon - ahol megalakult a BM Testnevelési és Sportkollégium - került kimondásra a rendészeti sportegyesületek és a rendészeti sportszövetség megalakításának igénye. Az elképzelések végrehajtását nehezen és lassan követték a tettek. Ennek oka abban található, hogy az akkor zajló társadalmi folyamatokban az illetékesek „megfontoltabban” vállalták fel a változtatások végrehajtását. 1994-ig 4 rendészeti sportegyesület alakult meg. A döntő lökést az 1994-ben megalakult Magyar Rendészeti Sportszövetség létrehozása adta meg. Ezzel a lépéssel a BM vezetése is nyíltan kiállt és támogatta ezeknek a szervezeteknek a megalapítását.
A DRSE-t 1994-ben azért alapítottuk, hogy egy civil szervezet keretei között a rendvédelmi állományt sikeresen felkészíthessük a szolgálati feladatokra. Fontos célkitűzésnek tekintettük a rendőri állomány részére szolgálati időből biztosított 2 óra munkaidő kedvezmény szakszerű és tartalmas felhasználásának biztosítását. A program megvalósításában célcsoportnak tekintettük a rendészeti állományt és a családtagokat, valamint mindazokat, akik elképzeléseinkkel egyetértettek és tenni is akartak annak megvalósításáért.
Közös gondolkodással és cselekvéssel részt kívántunk venni azokban a társadalmi folyamatokban, ahol a fejlesztési stratégiai célokat közösen dolgozzuk ki és valósítjuk meg.
Részt akartunk venni az állomány és családtagjaik szemléletformálásában, értékeik kialakításában, az együttélésünk jobbá és humánusabbá tételében.
A közélet befolyásolására alkalmas szervezetként működésünket nagyon rugalmasan és hatékonyan tudtuk biztosítani. Döntéseinket nagyon rövid idő alatt tudtuk meghozni, ezzel elő tudtuk segíteni a Rendőrség testnevelési és sport rendszerének, valamint szabadidős tevékenységének hatékony működését. Ezzel nagymértékben hozzájárultunk az állomány szolgálati feladatokra történő felkészítéséhez. Tevékenységünkkel biztosítottuk az aktív életmódot, a szabadidő aktív eltöltését. Egy sikeres, jól működő közösséget hoztunk létre.
Társadalmi elfogadottságunkat az elmúlt 30 évben sikeresen megvalósítottuk.
Alapító tagok:
- Aszalós Imre
- Dr. Bánfi Ferenc
- Dr. Tóth Ferenc
- Gyüre László
- Józsa Zsolt
- Majkó Béla
- Nagy Tibor
- Oláh Ferenc
- Papp András
- Ruszó Gyula
- Szűcs István
- Takács Tibor
- Tóth Andrásné
Az évforduló alkalmából röviden felelevenítjük azokat a legfontosabb eseményeket, melyeket átéltünk a harminc év alatt.
30 mozgalmas és élményekben gazdag évet nehéz röviden összefoglalni, ami mögöttünk áll, de teszünk egy próbát. Nagyon röviden bemutatjuk egyesületünk életének legfontosabb elemeit.
A DRSE egyet jelentett a rendőr sporttal, hiszen annak sok ágát vittük közel az állományhoz. Értéket teremtettünk, ezen a közösségen keresztül erősítettük a csapatszellemet, a sport iránti szeretetet, emeltük a rendőrség tekintélyét.
Az egyesület egy stabil, kiszámítható hátteret jelentett a sportot szerető rendőrkollégáknak, melynek támogatásával hosszú időn keresztül képviseltük a Főkapitányságot, illetve ezen keresztül külföldi útjainkon a magyar rendőrséget is.
Létesítmény
Energiát és időt nem kímélve tettük a volt Dózsa pályát - mely hosszú időn keresztül szervezetünk otthona, bázisa volt – a kiképzésre, a sport művelésére és egyéb szabadidős rendezvények lebonyolítására alkalmassá. Egyesületünk tagjai tevékenyen részt vettek a Mikes Kelemen utcai objektum Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság részére történő megszerzésében, megtartásában és fejlesztésében. Folyamatosan részt vettünk a létesítmény karbantartásában, felújításában és jelentős anyagi forrást biztosítottunk a működéséhez. Saját forrásból épületrészeket újítottunk fel, valamint sportszerekkel és sporteszközökkel láttuk el az intézményt. Karban tartottuk a salakos pályát, ahol minden évben pótoltuk a salakot és tavasszal elvégeztük a felújítást. A Debreceni Dózsa Sportegyesület köztartozását kifizettük, ennek eredményeként nagyon sok sportszert (kondicionáló gépek, tatamik stb.) sikerült átmenteni az állomány részére.
Tagjaink és támogatóink segítségével és több ezer órás önkéntes munkájával az ország egyik legjobb rendészeti sportlétesítményét sikerült kialakítanunk.
A MIKES KELEMEN UTCA létesítmény
Szakosztályok
A szakosztályok feladata a rendszeres sportolási lehetőségek biztosítása.
Atlétikai Szakosztály
Nagy Tibor alapító tag és Komódi Erzsébet vezetésével az egyik legsikeresebb szakosztálya egyesületünknek.
Rendszeresen biztosítottuk a sportolási lehetőségeket tagjaink és az atlétika iránt érdeklődő rendőrök számára, valamint a kiválasztásban és a felkészítésben nagyon sokat segített a rendőri állománynak.
15 alkalommal vettünk részt a Bécs – Budapest Szupermaraton futóversenyen, ahol mindig az élmezőnyben végeztünk. 6 alkalommal lettünk kategória győztesek.
5 alkalommal vettünk részt a Békéscsaba - Arad futóversenyen, ahol minden alkalommal sikeresek voltunk.
Versenyzőink eljutottak több európai futóversenyre, például részt vehettünk a görögországi Marathon – Athén között megrendezett Maratoni futóversenyen.
2011- ben megnyertük a Rajkai Tibor- Kerékgyártó László csapat futóversenyt. Itt meg kell jegyezni, hogy a csapatban csak rendőrségi dolgozók voltak.
A Szakosztály aktívan közreműködött abban, hogy a programjainkon rendszeresen és tevékenyen résztvevő rendőrök a kötelező éves fizikai felméréséhez szükséges erőnléti felkészültséget megkapják.
Az egyesület keretei között felkészült sportolók több alkalommal segítették hozzá a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányságot az Országos Sportbajnokság megnyeréséhez.
Szakosztályunk csatlakozott a Magyar Szabadidősport Szövetség Országos Nordic Walking Programjához is. Ennek keretében célul tűztük ki a sportág minél szélesebb körben való megismertetését, az egész testet megmozgató, helyes gyalogló technika elsajátítását a DRSE tagjainak és a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányság gyalogláshoz kedvet érző munkatársainak részvételével.
Az oktatások kis létszámú csoportos foglalkozások keretében folytak, két képzett instruktorunk Komódi Erzsébet és Pribéli Ildikó vezetésével.
Békéscsaba – Arad futóverseny
Labdarúgó Szakosztály
Józsa Zsolt vezetésével több évtizeden keresztül, folyamatosan részt vettünk - több évig kettő csapattal is - Debrecen város kispályás labdarúgó életében, valamint a városi szövetség által szervezett egyéb futball tornákon is. Ezeken kívül a DRSE csapataiban focizó kollégák méltón képviselték a Főkapitányságot a BM tornákon, emléktornákon. Ezek során rengeteg magyar és külföldi rendőr kollégát ismertünk meg, szoros barátságok alakultak ki. Több hazai tornát szerveztünk, melyeken szlovák, ukrán, román, német, rendőr kollégák, illetve társszervek kollégái is részt vettek. Mindig törekedtünk jó házigazdának lenni. Alapvető célunk volt, hogy a sporton keresztül közelebb hozzuk egymáshoz a különböző országok rendőr kollégáit, ismerjük egymást, egymás munkáját, illetve sportszerűn mérjük össze labdarúgó tudásunkat.
A DRSE focicsapataiban az elmúlt 25 év alatt nagyon sok rendőrségi dolgozó sportolt, illetve külsősként még tízen erősítettek bennünket.
Külföldi útjainkon jártunk Ó-lublón, Poprádon, Przemiyslben, Batizovcén, Ungváron, Nagyváradon, Csíkszentmártonban, Paderbornban, Kufsteinben, illetve a hollandiai Eibergenben a rendőrség kispályás foci világbajnokságon.
Beindítottuk az Európai Testvérvárosok Rendőreinek Kispályás Labdarúgó Bajnokságát, amit évekig mi koordináltunk és többek közt olyan városok vettek részt benne, mint Nagyvárad, Ólubló, Przemysl, Padernborn, Pamplona, Manchester.
Több alkalommal részt vettünk az Eibergeni Rendőr Teremlabdarúgó Világbajnokságon.
A hazai és a külföldi tornákon, utakon szerzett élmények felejthetetlenek, örökké megmaradnak bennünk.
Értéket teremtettünk, hiszen ezen a közösségen keresztül erősítettük a csapatszellemet, a sport iránti szeretet, emeltük a rendőrség tekintélyét. Nem mellékesen a Dózsa pályát jelentős saját erő biztosításával hosszú éveken keresztül alkalmassá tettük a sportág művelésére, tornák, illetve egyéb rendezvények lebonyolítására.
Örülünk, hogy részese lehettünk ennek a közösségnek és reméljük, hogy a többiek is így éreznek.
Pamplóna – DRSE mérkőzés Németországban
Kosárlabda Szakosztály
Göttlinger József és Dr. Hamza József vezetésével 2001-től felvállaltuk a BM kosárlabda élet koordinálását. Minden évben megrendeztük a „Délibáb Kupa” BM Országos meghívásos bajnokságot, valamint kiválogattuk a Magyar Rendőr kosárlabda válogatott játékosait és menedzseltük a csapatot.
Több éven keresztül részt vettünk a megyei kosárlabda bajnokságban, ahol az élmezőnyben végeztünk
A Rendőr Kosárlabda Európa Bajnokságon a Magyar Rendőr válogatottal az alábbi eredményeket értük el:
2005 -ben Franciaországban a selejtezőn kiesett a csapat
2009-ben Hollandiában VI. hely
2013-ban Olaszországban V. hely
A válogatott csapat zömét a DRSE tagjai alkották, minden EB-n legalább 8 DRSE tag vett részt.
A DRSE kosárlabda csapata éveken keresztül játszott a megyei bajnokságban.
Rendőr kosárlabda válogatott Hollandiában
Teke Szakosztály
Molnár Jenő alapító és utódja Rácz Tibor vezetésével az egyesület legkiegyensúlyozottabb és sikeres szakosztálya. Az egyesület megalakítása óta folyamatosan működnek, biztosították a tagság és a rendőri állomány részére a tekézés lehetőségét. Rendszeresen szerveztek meghívásos versenyeket a rendőrségi dolgozók részére. A szakosztály tagjai sikeresen képviselték a Hajdú-Bihar megyei főkapitányságot a BM Országos versenyeken. Egy alkalommal BM Országos Bajnoki címet nyertek. Több kétoldalú kapcsolattal meghívásos tekeversenyeket rendeztek. Ezek közül kiemelkedik a szlovákiai Lubló és Poprád, valamint a három megyés találkozók megrendezése.
Folyamatosan részt vesznek a városi amatőr bajnokságban, ahol több alkalommal végeztek az első helyen. A szakosztály tagjai rendszeresen részt vettek bowling versenyeken is.
„Gyakorló parancsnokként őszinte örömömre szolgált az egyesület megalakítása. Sokszínűségével lehetőséget biztosított, hogy kollégák és családtagjaik közelebb kerüljenek egymáshoz, ne csak a nehézségekre hivatkozást hallgassák. Nem állítom, hogy minden szakmai vezető repesett az egyes rendezvényekkel kapcsolatos kérések láttán, miként a sportolásra kiharcolt kedvezmények miatt sem.
Öröm volt látni, hogy a tekesport egészségmegőrző és közösségépítő tevékenysége és a sok rendezvény mennyire közel hozta a szakmai területek addig elkülönített dolgozóit.
Bizton állítom, hogy a „szakmunka” sokat profitált a rendszeres sportolási lehetőségből.
A Teke Szakosztállyal szép sikereket értünk el.
A Debreceni Rendőrkapitányság állományán túl sikerült bevonni a megye rendőrkapitányságain dolgozó sport iránt érdeklődő dolgozóit is versenyzési és edzési lehetőségek kapcsán.
Kifejlesztettük a tekés kapcsolatainkat a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei, Borsod Abaúj Zemplén megyei és a Szolnok megyei rendőr-főkapitányságok munkatársaival.
Óriási élményt jelentett az évenkénti BM Országos Tekebajnokság, ahol nagyon sikeresen szerepeltünk. Egy alkalommal országos bajnoki címet értünk el.
Így 23 éves nyugállományú státuszomban is büszkén emlékezem az együtt töltött évekre.
A vezetői pozitív hozzáállás a mai, nem könnyű feladatok mellett is hozzájárulna a jobb hangulatban végzett sikeres rendőri tevékenységhez.
A következő 30 évre is kívánok mindnyájyunknak jó erőt és egészséget.”
Rácz Tibor nyá. r. alezredes TEKE SZAKOSZTÁLY Vezető
Tekecsapat 2023
Természetjáró Szakosztály
A Természetjáró Szakosztály 1999-ben alakult azzal a céllal, hogy megszerettesse a természetjárást a BM dolgozókkal, valamint családtagjaikkal. Hock Ambrus és Hockné Török Margit vezetésével Hajdú-Bihar megye egyik legsikeresebb természetjáró szakosztályaként működött. A szakosztály programjainak gerincét a szervezett keretek között folytatott természetjárás képezi, amelyet belföldi és külföldi kirándulások egészítenek ki. Az éves munkatervünk szorosan kapcsolódott a Megyei Természetbarát Szövetség tervezetéhez, valamint szem előtt tartottuk a szomszédos megyék, a Vasutas Természetjárók, és a Zsuzsi Kisvasútért Baráti Kör programjait is. Így szakosztályunk sikeres, eredményekben bővelkedő múltat vallhat magáénak. Megkezdtük a legrangosabb magyar gyalogtúrát: az Országos Kéktúrát, amelyet folyamatosan teljesítünk. Évekre előre tervezett program alapján jártuk az útvonalat. Egyesületünknek 4 olyan tagja van, akik végig teljesítették az OKT-t. Híres történelmi, irodalmi személyiségek emlékhelyeihez és nevezetes évfordulókhoz kapcsolódóan kirándulásokat, túrákat és vetélkedőket szerveztünk. Túráink útvonalát úgy terveztük, hogy nemzeti parkokat, természeti ritkaságokat, barlangokat, bányákat, várakat, kastélyokat, valamint múzeumokat látogatunk meg. Ez a szempont érvényes hazánk, valamint Erdély, Kárpátalja, Szlovákia, Lengyelország, Ausztria és Németország tájaira. Rendszeres résztvevői voltunk az Erdélyi Kárpát Egyesület vándortáborainak, a Gyalogtúrázók Országos Találkozóinak. Gyermekcsoportunk helyt állt a Természetjáró Gyerekek Országos Találkozóján, Városlődön. Évente átlag 60 túrát és 100-120 túranapot biztosítottunk a természetjárás kedvelőinek. Kirándulások rendszeres szervezésével tagjaink bejárták Magyarország minden szegletét. A külföldi kirándulások során eljutottunk többek közt Barcelona, Párizs, Berlin, Bécs, Zürich, Varsó, Prága, Szentpétervár, Moszkva, Ungvár, Athén városokba. A külföldön megvalósult programok segítségével megismerkedhettünk más népek kultúrájával, nemzetközi kapcsolataink révén pedig sok együttműködő és segítő partnerre találtunk. Nagyon népszerűek voltak az Alpok JEKA házaiban töltött magashegyi programjaink. A magashegyi túráinkon több alkalommal megközelítettük a 3000 méteres magasságot. A gleccsereken tett gyalogtúrák örök emlékeket jelentenek a tagság részére.
Szakosztályunk rendezvényei nyitottak, melyre minden érdeklődőt szívesen látunk. Arra törekszünk, hogy minél többen találjanak nálunk érdeklődésüknek, igényeiknek megfelelő programot.
Ódor vár
Női kondicionáló torna szakcsoport
A szakcsoport programjának része volt a hetente két alkalommal megtartott 60 perces zenés, női kondicionáló torna rendőrségi dolgozók részére. A foglalkozásokat Dr. Nagy Gézáné, Kiss Katalin és Pribéli Ildikó tartotta. A foglalkozások nagyon népszerűek voltak az állomány körében és az évek során sem vesztett a népszerűségéből. A gyakorlatok úgy lettek összeállítva, hogy a rendőrök kötelező éves fizikai felméréséhez szükséges erőnléti elemeket tartalmazzák.
Női kondicionáló torna az OKK-n
Küzdősport Szakosztályok
A rendőrök intézkedéstaktikai képességeinek javítása érdekében alternatív küzdősportok űzésére biztosítottunk lehetőséget, ezzel elősegítve a megfelelő kondicionális állapot fenntartását és a technikai képességek elsajátítását és fejlesztését.
Judo Szakosztály
Egyesületünk kiemelten a minőségi sporttal foglalkozó szakosztálya. A Debreceni Dózsa Sportegyesület megszűnésekor 1998-ben vettük át a szakosztály tagságát és közel 10 évig biztosítottuk a felkészülési és versenyzési lehetőséget. Tevékenységünk és együttműködésünk nagyon sikeres volt. A debreceni judo élet átszervezését követően a szakosztályt átadtuk a Debreceni Sportcentrum Kft. – nek, ahol napjainkban is sikeresek.
Egyesületünk a továbbiakban az utánpótlás nevelésében vett részt. Sápi Miklós Kovács Pál díjas mesteredző 2014-ig nevelte a kezdő Judo palántákat.
Egyesületünk egyetlen olimpikonja Dr. Madarász Tamás a Londoni olimpián képviselte hazánkat.
Judo edzés az OKK-n
Sápi Miklós Kovács Pál Díjas Judo mesteredző:
„A Debreceni Dózsa judo szakosztálya 1997-ben megszűnt, majd 1998-ban megalakult a DRSE judo szakosztálya. A volt Dózsások itt folytatták az edzéseket. Később egyesültünk a Debreceni Sportiskola judo szakosztályával, így lett a nevünk DRSE-DSI, és az utánpótlással is mi foglalkoztunk.
2005 szeptemberében létre jött a Debreceni Sportcentrum judo sportiskolája. Többen itt folytatták az edzéseket.
2010-től anyagi támogatást nem kapott a szakosztály, elkezdődött a judo hanyatlása.
2013 márciusától kitették a szűrünket a Mikes Kelemen utcai rendőrségi edzőteremből, új edzés lehetőség után kellet nézni. A 18 év alattiak a Bocskai általános iskolába, az ettől öregebb judosok az Oláh Gábor utcai sportcsarnok emeletén lévő judo teremben edzettek tovább.
A megpróbáltatások ellenére szép eredményeket értek el versenyzőink.
Az 1998-as év óta versenyzőink az alábbi kiemelkedő eredményeket érték el
Országos Bajnokságokon: 1. helyezés 55 db
2. helyezés 38 db
3. helyezés 39 db
Szenior OB-n 1 helyezés 3 db
2. helyezés 3 db
3. helyezés 1 db
Országos Csapat Bajnokságon 1 hely 4 db
2. hely 5 db
3. hely 8 alkalom
Nemzetközi eredmények: Junior VB. 5. hely. Junior EB-n 3. hely. U-23 as EB-n 3. hely. EORV-n 3. hely. Orvosi világjátékokon 1 hely.
Legtöbb országos bajnoki címet nyertek:
6x Tőzsér Sándor
5x Sajó Gabriella
4x Aranyi Zoltán
Madarász Tamás
Tőzsér Norbert
3x Ifj. Skapinyecz József
Szilágyi Zsolt
Skapinyecz Dávid
Madarász Tamás
2x Szabó Tibor
Sarkadi Mária
Vágó Tamás
Szakosztály vezető volt. Dr Skapinyecz József
Szakosztály titkár és edző. Sápi Miklós
Edzők voltak még: Nagy István, Raus Tamás, Czuprik István”
Földharc Szakosztály
Kiss László vezetésével a Judo Szakosztályból megalakult a Földharc (Grappling) Szakosztály. Létszámuk fokozatosan növekedett, de 2013. szeptemberében a főkapitányság Kiképző Központjában kialakult feszültség miatt kiléptek az egyesületből és önálló egyesületként máshol folytatták sikeres tevékenységüket.
Ju-Jitsu Szakosztály
Takács Tibor 2.dan és Gyüre László 1.dan vezetésével az egyesület alapítása óta folyamatosan magas színtű munkával biztosította a küzdősportok megismerését és gyakorlásának lehetőségét. Egyesületünk vezetése úgy tekintett erre a sportágra, mint a rendőri intézkedéstaktikát legjobban kiegészítő, szabadon választott sportra. Örömmel tapasztaljuk, hogy napjainkban az országos rendőri vezetés is felismerte és elfogadta ennek a sportágnak a rendőri képzésben szükséges megjelenítését. Minden elismerést megérdemelnek azok a sportvezetők, edzők, akik ezért küzdöttek. Sokak közül kiemelkedik Plébán János 3 Danos mester.
A szakosztály tagjai közül sokan a folyamatos tevékenységüknek köszönhetően különböző minősítési szinteket értek el.
Ju-Jitsu bemutató a Forumban
Kendo szakosztály
A Kendo (japán botvívás) a 80-as évek végén indult útjára Magyarországon és már a kezdetekben összefonódott a rendőrségi sporttal. A Budapesti Rendészeti Sportegyesület keretei között működő kendo szakosztály egy japán kultúrát terjesztő alapítvány támogatásával fejlesztette és alapozta meg a magyarországi kendo kultúrát. Takács Tibor kezdeményezésére vettük fel a kapcsolatot a BRSE Kendo Szakosztályával és a japán kulturális alapítvány tagjaival. A két szervezettől minden támogatást megkaptunk és 1996-ban beindítottuk a DRSE Kendo Szakosztályt. A szakmai munkához a két szervezet támogatást, felszerelést és oktató mestert biztosított a kendo alapjainak megismeréséhez. A japán oktatók jelenléte nagyon érdekes színfoltja volt egyesületünk életének, mivel közelről megismerhettünk egy másik kultúrát és annak képviselőit. 2010-től a szakosztály vezetését Katona Péter látta el. A szakosztály 18 éven keresztül sikeresen működött. Rendszeres résztvevői voltak a hazai Kendo Rendezvényeknek. A szakosztály eredményeinek és vezetőjének tevékenységét minősíti az a tény, hogy Katona Péter szakosztályvezető elnyert egy egyéves ösztöndíjat, amit Japánban tölthetett el, ezzel is bővítve a kulturális és szakmai kapcsolatokat.
Katona Péter:
„2010-ben csatlakozott egyesületünkhöz a Bushido Kendo Klub Kendo Szakosztálya. Ezt követően több éven keresztül tudtunk hála a DRSE-nek rendkívül jó körülmények között edzéseket folytatni, amelynek köszönhetően a különböző versenyeken is több szép eredményt értünk el. Sajnos azonban itt is igaz volt a mondás, hogy „egyszer minden jónak végé szakad” és pár év után a Mikes Kelemen utcáról kitettek bennünket az utcára. A negatív körülmények miatt megszűnt a szakosztály. A Debrecenben kendozo „ős” kendósok közül mai napig sokan örömmel emlegetik fel ezt a korszakot.”
Kendo edzés
Aikidó Szakosztály
Buda Sándor vezetésével alternatív küzdősport lehetőséget biztosított a rendőri állomány részére. Az általuk végzett tevékenység alkalmat nyújtott egy különleges küzdősport megismerésére és művelésére.
Kitaidó Szakosztályt
ísérleti jelleggel fogadtuk be. A speciális küzdősport egyes elemei közel állnak a rendőri közelharc elemeihez, mindezek ellenére a 4 éves munka után nem sikerült megfelelő létszámmal működtetni, ezért megszűnt.
Baranta Szakosztály
Tajta Zoltán vezetésével éveken keresztül próbálta meghonosítani ezt az ősi magyar harcművészetet Debrecenben. A szakosztály tevékenységében három fő cél fogalmazódott meg: a testi képességek fejlesztése, a közösség építés és a küzdő gyakorlatok végzése. A szakosztály edzései és látványos bemutatói nagy siker lehetőségét vetítették előre. Sajnálatos, hogy a sport jelképei bizonyos politikai körökben téves következtetésekhez vezettek. Ennek köszönhetően és némi belső feszültség következtében 6 éves sikeres működés után beszüntették tevékenységüket.
Baranta edzés az OKK-n
Nyugdíjas Szakosztály
Dr. Kiss Lajos szakosztályvezető és Herbákné Ilyés Ilona titkár vezetésével 2010-ben alakult meg. A szakosztály létrehozásának célja a fiatalabb korban nyugállományba került kollégák kapcsolati rendszerének fenntartása, rendszeres összejövetelek biztosítása, valamint rendszeres mozgással a kondicionális képességek fenntartása, a szabadidő kulturált és hasznos eltöltése.
A kezdeményezésben és a későbbi munkában is egy olyan mag járt az élen, akik már régebben is részt vesznek a DRSE munkájában valamely szakosztály tagjaként. Arra törekedtünk, hogy a szervezeti kereteken belül minél több nyugállományba került kollégát bevonjunk a munkába, illetve számukra kulturált lehetőséget biztosítsunk a találkozásra, eszmecserére, az esetleges munkavégzési lehetőségek megbeszélésére stb. A legnagyobb nehézséget az okozta, hogy a folyamatos működéshez nem volt egy megfelelő hely a számunkra és ebben a Rendőr-főkapitányság nem bizonyult együttműködőnek.
2014-ben a kialakult körülmények miatt nevet változtattak és Rend/őrségen/kívüli, vagyis Rendkívüli Szakosztállyá nevezték el magukat. Tevékenységüket 2021-ig folytatták, amikor ismét áldozatai lettek egy téves döntésnek.
Nyugdíjasok a Tátrában
Veterán Motoros Szakosztály
Dr. Csoma István vezetésével összefogta a megye veterán jármű szerelmeseit. A régi járművek felújítása és a hagyományok ápolása példaértékűvé vált. A szakosztály tagjai rendszeres résztvevői voltak a Rendőr napoknak, de ezen túl nagyon sok egyéb rendezvényen jelentek meg és mutatták meg Old Timer gépeiket. Minden évben sikerrel rendeztük meg az egyedülálló Debrecen – Füzér útvonalon a veterán járművek felvonulását, ezzel a rendezvénnyel sikerült Kelet Magyarország veteránosait összefogni és elindítani a veterános programot.
A szakosztály 2008-as önállósodásával alakult meg a Debreceni Old Timer Egyesület.
Veterán Szakosztály Rendőrnapon
Sakk Szakosztály
Dr. Bíró Gyula vezetésével átmenetileg segítséget nyújtott Debrecen sakk életének. Három évig egyesületünkben versenyeztek a minőségi sakk debreceni képviselői.
A szakosztály szervezésében 12 alkalommal szerveztük meg a „Hajdú-Kupa” meghívásos Belügyi sakk csapatversenyt.
Hajdú Kupa BM sakkverseny
Postagalamb Szakosztály
Fogarasi József és Dr. Vecsey István vezetésével biztosítottuk működését, amely 1954 óta szervezte a postagalamb sportéletet Debrecenben. A szakosztály a Debreceni Dózsa SE keretein belül működött. Az egyesület megszűnésével vettük át és biztosítottuk a folyamatos működést. A rendezett szervezeti életen túl a szakosztálynak országosan elismert eredményei is voltak. Példaként említhető a Londoni Olimpia postagalamb versenye, ahol a hazatért galambok közül a DRSE tag galambja a 4. helyezést érte el.
Egyéb, az egyesület által megvalósított programok
Rendőr napok:
Egyesületünk tagsága közel 20 évig szervezési tevékenységgel és bemutatókkal rendszeresen hozzájárult a rendőrnapi programok szervezéséhez és sikeres megrendezéséhez. Voltak olyan évek, ahol a programok közel felét egyesületünk biztosította.
Rendőrnap a Kossuth téren Ju-Jitsu bemutató
Bálok:
Egyesületünk megalakítása óta minden évben rendezett legalább 2 bált a rendőrségi dolgozók részére. Februárban Farsangi Bált, novemberben a rendőri körökben hagyományos „András” Bált. Ezeken túl több alkalommal járultunk hozzá a rendőri állomány kikapcsolódását, kulturált szórakozását biztosító rendezvényekhez. Ezek közül kiemelkedik az 1999. december 31-én az Arany Bika szálló Bartók Béla termében tartott ezredév búcsúztató szilveszteri Bál, amelyen közel 400 fő vett részt.
Ezen időszak alatt 29 bált szerveztünk, amin több mint 10.000 fő vett részt.
Hastánc bemutató
Kossuth Túra:
Több alkalommal vettünk részt a Zempléni hegységben megrendezett 200 km-es gyalogtúrán, ahol minden alkalommal sikeresen teljesítettük a távot és a feladatokat.
Kossuth túrán
IWA:
Rendszeresen látogattuk a Nürnbergben megrendezett nemzetközi fegyver kiállítást, ahol frissítettük a lövészethez tartozó technikai ismereteinket és tudásunkat.
Regionális sportnapok:
Sportnapokat rendeztünk a Hajdú-Bihar megyei Rendőr Főkapitánysággal közösen a szomszéd megyék rendőreinek bevonásával.
Regionális sportnap az OKK-n
Fekve nyomó versenyek:
A kezdeti időszakban segítettük a kibontakozó „Erős Ember” sport kialakítását, jelen voltunk különböző rendészeti erőemelő versenyeken.
Uszoda bérlés:
Pályázati forrásból két évtizeden keresztül tudtuk biztosítani tagságunk részére az úszás lehetőségét.
Gyógyfürdő használat:
Együttműködési megállapodásunk volt a Debreceni Gyógyfürdő Kft-vel. Ennek eredményeként tagjaink kedvezményesen vehették igénybe a fürdő szolgáltatásait.
Életmódtáborok:
Táborokat szerveztünk a bogácsi gyógyfürdő területére. Pályázati forrásokból sikerült megvalósítani ezeket a programokat. Egy táborban általában 45 fő vett részt. A program keretében előadások hangzottak el az egészséges életmódról, táplálkozásról és a helyes életvezetésről. A tábor keretében nagyon sok sportolási lehetőséget biztosítottunk a résztvevőknek /reggeli torna, gyalogtúra, kondicionáló torna, meditációs tréning, vízi torna, valamint igénybe vettük a létesítmény nyújtotta szolgáltatásokat. A tábor keretében kulturális programokat is megvalósítottunk.
Foglalkozás a bogácsi életmódtáborban
Edzőtáborok:
Rendszeresen szerveztünk edzőtáborokat különböző felkészülési céllal. A helyszínek bő listával állnak rendelkezésre, ezek közül néhányat megemlítünk: Eger, Bánkút, Dobogókő, Tata, Poprád, Ólubló, Eichstatt. A táborok nagy sikert arattak és reméljük hozzájárultak egyesületünk sikereihez. A résztvevők számára biztosan örök emlék marad a Bükkben megvalósult téli programunk.
Szabadidős programok:
Főzőversenyek, baráti találkozók, családi rendezvények sokaságát szerveztük meg, részt vettünk az EU forrásból megvalósult Bodrogi vízitúra programján is.
Főzőverseny az Archeo Parkban
Szakmai fejlődés segítése:
Egyesületünk lehetőségeihez mérten segítette a tagság szakmai fejlődését. Nagyon sok tagunknak segítettük a különböző szakmai képzéseken történő részvételét. A megszerzett tudást és ismereteket a későbbiekben egyesületünkben hasznosították. Voltak, akik máshol folytatták, de nekik is sok sikert kívánunk. Lehetőséget biztosítottunk főiskolai és egyetemi hallgatóknak szakmai gyakorlatok folytatására. Lehetőséget biztosítottunk középiskolások részére közösségi szolgálatra.
Egyesületünk elnöke Aszalós Imre részt vett a Magyar Rendészeti Sportszövetség megalapításában és közel 20 évig az Elnökség tagja volt. Ebben a minőségében több alkalommal részt vett az Európai Rendőr Sportszövetség ülésein, konferenciáin.
2001-ben a Világ Rendőr Sportszövetség Elnökségi ülésén képviselhette hazánkat és az Európai rendőrsportot.
Több alkalommal vezette a Magyar Rendőrség csapatait különböző külföldi rendezvényeken, szakmai utakon és versenyeken, munkájával hozzájárult a rendészeti sport fejlesztéséhez.
2011-től egyesületünk tevékenységére és a rendőrsportra sajnálatosan komoly hatással volt korunk szociális „népbetegsége” a Dunning - Kruger” hatás.
Olyan folyamatok zajlottak le a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság részéről, ami előbb nehézzé, aztán elviselhetetlenné tette az alapvető célkitűzéseink elérését.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitány 2014. június 16. hatállyal felmondta a 20 éves sikeres együttműködést és kitették az egyesületünket az utcára.
Civil közösségként létrehoztunk egy jól működő egyesületet. 2014-ben 12 szakosztályban 376 taggal működtünk. Ezt a jól működő és sikeres szervezetet kellett volna tovább fejleszteni.
Szervezéselméleti szakember /és a józan ész/ szerint létrehozni és sikeresen működtetni egy szervezetet nehéz feladat, azonban bezárni, tönkre tenni nagyon egyszerű tevékenység!
A 2014-es sokkot követően a szakosztályok működését a teljes ellehetetlenedés miatt rövid időn belül át kellett szervezni vagy meg kellett szüntetni.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság álláspontja és a 2011 - től a magyar sportban lezajlott strukturális és finanszírozási változások miatt át kellet szerveznünk a tevékenységünket.
Egyesületünk egyedüli rendészeti sportegyesületkén EU forrásra pályázott és nyert 10 millió forintot. Ennek keretében valósítottuk meg a „Az Új Széchenyi Terv TÁMOP - 6.1.2-11/1 projekt keretében „TestŐRmester az egészséges rendőrökért és családtagjaikért” című projektet.
A Projekt időtartama: 2013. szeptember 1.-tól 2019. július 31.
A tervezett programokat megvalósítottuk, amelyeken az állomány és családtagjaik a tervezettnél jóval magasabb létszámmal vettek részt.
A programokon résztvevők nagyon elismerőleg nyilatkoztak a megvalósításról.
A bevezető program 11 hónapja alatt 3416 fő vett részt a programokon és 8978 órát töltöttek el a program alapvető célkitűzése az „Egészséges életmódra nevelés” szellemében.
A Rendőrség Humán tevékenység területén ez volt az első és sikeresen végrehajtott az Európai Unió támogatásával megvalósult egészségmegőrző projekt.
A projekt keretében lezártunk egy 1984-ben kezdett és 30 éven keresztül folytatott programot. Ebben a programban először mértük az állomány kondicionális és egészségi állapotát, majd az eredmények ismeretében javaslatot tettünk a szükséges változtatásokra. Figyelemmel kísértük a változásokat és a lehetőségekhez mérten módosításokat vezettünk be.
A Projekt keretében kötelező elemként elkészült Egészségtervet az Országos Egészségfejlesztési Intézet kiválónak minősítette és javasolta a folytatást.
Sajnálatos, hogy ez a tény nem érte el az illetékesek ingerküszöbét, ezért befejezettnek tekintjük a projektet.
Csatlakoztunk a Magyar Szabadidősport Szövetség és a Honvédelmi Sportszövetség tevékenységéhez és programjaihoz, melyekben aktívan részt vettünk és veszünk.
A Magyar Rendészeti Sportszövetség tagszervezetei közül egyedüli egyesületként tudtuk alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Ennek eredményeként az alábbi pályázati forrásokból tudtuk biztosítani tevékenységünket:
- Uniós források /TÁMOP/
- Nemzeti Együttműködési Alap /Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
- MASPORT Szabadidős programok
- MASPORT Európai Sporthét,
- MASPORT NOWATHLON,
- MASPORT Gyalogló Világ/hó/nap
- MASPORT HISZEK BENNED
- Honvédelmi Sportszövetség / Komplex Sportnapok
- Honvédelmi Sportszövetség /Honvédelmi Sporttáborok
- Honvédelmi Sportszövetség /eszköz beszerzések
Tagjai vagyunk a Magyar Rendészeti Sportszövetségnek. A szövetség tevékenysége a tagszervezetek szakmai és anyagi támogatásában minimális szintre csökkent, ennek következtében nem tud hozzájárulni egyesületünk fejlesztéséhez. MRS tagságunkat a rendőrsport iránti tiszteletből azonban megtartjuk.
LÖVÉSZ SZAKOSZTÁLY
A szakosztály célkitűzései között többek között az alábbiak szerepelnek:
- szolgálati feladatokra történő eredményes felkészítés
- szakmai tudást biztosítani azok számára, akik rendszeresen űzik a lövészsportot
- lövészet népszerűsítése
- sportolási lehetőség biztosítása
- szabadidő hasznos és hatékony eltöltése
- koordinálni a lövészsportban résztvevők tevékenységét
- képviselni a rendészeti lövészet sportági rendszerét
- hatékony és alkotó közösséget
Megalakítást követően Papp András volt a szakosztály vezetője, akit 2005-ös nyugdíjazását követően Dr. Balogh Imre követtet és vette át a szakosztály vezetését, aki helyettesei együttműködésével kiválóan látja el a szakosztály vezetésének feladatait.
Szakosztály a Debreceni Városi Lövész Egylet, Apafa, Lőtér u. 10 szám alatt található lőtéren együttműködési megállapodás alapján az egyesület és a szakosztály tagjai részére biztosítja a rendszeres lövészeteket pénteken délutánonként az egyesület fegyvereivel, illetve saját önvédelmi, vadász vagy sportfegyverrel.
A megállapodással összefüggésben az egyesületünk tagjai segítséget nyújtanak a lőtér karbantartásában.
A kezdetekben szinte csak a szabadidős lövészet volt jellemző a szakosztály tagjaira, de az idő múlásával, a teljesítmények javulásával megjelent az igény, hogy versenyeken is induljunk egyénileg, illetve csapatban.
Fontosnak tartjuk a külföldi tapasztalatszerzést és a nemzetközi versenyzést. Ennek érdekében több alkalommal jártunk Szlovákiában lőversenyen valamint rendszeresen vendégül láttunk és látunk külföldi lövészeket DRSE, IPA, Rendőrségi szervezésben.
Rendszeresen szervezünk korong lövő versenyeket Debrecenben és Nagyrábén. Ebben a szakágban versenyzőink egyéni és csapatversenyben az ország több pontján megrendezett versenyeken sikeren vettek részt.
Tagjai vagyunk a Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetségnek, mely szövetség szabályrendszere szerint az apafai lőtéren, minden évben több alkalommal gyorspont minősítő versenyeket rendezünk.
Az MDLSZ-ben jelenleg 27 minősített versenyzőnk van, köztük ifjúságiak is.
Tagjai vagyunk a Magyar Sportlövők Szövetségének, mely szövetség szabályrendszerében megrendezésre került minősítő versenyeken, többnyire az Apafai lőtéren vesznek részt versenyzőink.
Az MSSZ-ben jelenleg 10 minősített versenyzőnk van.
A szakosztályban nagy hangsúlyt helyezünk az utánpótlás nevelésre is, ezért családi lövésznapokat szerveztünk, melyre évente két vagy három alkalommal került sor. Ezeken az eseményeken légpuskás versenyt rendeztünk a lőtéren elsősorban gyerekeknek és szüleik részére. A sportnapon 10 méteres légpuskalövészet, IQ teszt, légpisztoly és távcsöves légpuska lövészet, önvédelmi bemutató, fegyverbemutató, hatásbemutató, íjászat, iaidó bemutató, valamint egyéb ügyességi versenyek is voltak. A megjelenteket sikerült egy tál étellel is megvendégelni. Aki sokáig maradt és megéhezett szalonnát süthetett, grillezhetett. Ezek a rendezvények az időjárástól függetlenül népünnepély jelleget szoktak ölteni.
A szakosztály lehetőséget biztosít középiskolások számára az iskolai közösségi szolgálat letöltésére is. Ezzel a lehetőséggel az iskolákkal kötött megállapodás alapján éven többen is élnek.
A DRSE és a DVLE közös szervezésében 100 méteres lövészversenyt rendeztünk évente két alkalommal, amire már évek óta nagy az érdeklődés. Ezen a megmérettetésen rendvédelmi, dolgozók, vadászok, sportolók és lelkes amatőrök is indultak. A versenyzők három pozícióból adtak le összesen 15 értékelt lövést. A versenyek része a 100 méteres pisztoly lőverseny is.
Az egyesület sportbaráti kapcsolatok erősítése keretén belül segítséget nyújtott az Internacionál Police Association Debreceni szervezetének a lőtéren megrendezésre került családi, légpuskás lőverseny lebonyolításában pályaépítéssel, bírálással, lövészetvezetéssel, fegyver, lőszer, díjak biztosításával, pályakarbantartással. Dr. Szabó Péter IPA elnök elismerését és köszönetét fejezte ki a DRSE-nek a kapott segítségért.
Az egyesület együttműködési megállapodás alapján, több éven keresztül is segítséget nyújtott a Puskás Lövész Egyesületnek az Apafai lőtéren megrendezésre került Central European Shotgun Open lőverseny lebonyolításában pályaépítéssel, bírók melletti pályakarbantartással.
Az egyesületünk együttműködési megállapodás alapján segítséget nyújtott a Debreceni Szituációs Lövészegyesületnek versenyeik levezetéséhez pályaépítéssel, bírálással, pályabontással.
Dr. Balogh Imre szakosztályvezető 2023. október 23-án a Magyar Sportlövők Szövetsége Szituációs Szakág vezetőjétől a Multigun fegyverág versenyein nyújtott kiemelkedő tevékenysége elismeréseként a 2023 év versenybírója díjat kapta.
Az egyesület Elnöksége gratulál az elismeréshez és további sikereket kíván.
Minden évben megtartottuk és megtartjuk a hagyományos évzáró koronglövészetet tagjainknak, a meghívottaknak és a sportág iránt érdeklődőknek.
Az egyesület fegyvereinek száma folyamatosan nő, a tagság lőszerrel történő ellátása folyamatos. A fegyverek karbantartását a tagság alkalomszerűen végzi. A szakosztály segítséget nyúlt a minősült versenyzőknek, hogy saját sportfegyvereiket megszerezzék, illetve azokat megtartsák.
A Honvédelmi Sportszövetség pályázati támogatásával fejleszteni tudtuk a Lövész Szakosztályunk eszköz állományát.
Büszkeséggel mondható el, hogy a szakosztály tagjai közötti kapcsolat baráti, gyakori, hogy edzésidőn túl is egymás társaságban töltik az időt továbbá segítenek egymásnak a megán jellegű problémák megoldásában is.
2024-évi Rendőrnapi program Apafán
SZABADIDŐSPORT SZAKOSZTÁLY
A szakosztály célja:
- az egyének testkultúrájának javítása
- népszerűsíteni a szabadidőben történő sportolást
- szervezni a tagok és érdeklődők szabadidős programjait
- az egészségmegőrzés területén aktív szervező tevékenységet folytatni
- kapcsolatot tartani és együttműködni társ szabadidős sportszervezetekkel
- részt venni a Magyar Szabadidősport Szövetség programjain és rendezvényein
- hatékonyan és jól működő közösségeket létrehozni és működtetni
Szakosztályunk a célkitűzésben megfogalmazott célokat elérte és hatékonyan biztosította a tagság és a programokon résztvevők részére a szabadidő hatékony eltöltését.
Aktívan részt vettünk a Magyar Szabadidősport Szövetség által támogatott pályázati programjainkon:
- Tavaszi Lépten Nyomon gyalogló program
- Tavaszi Sportmámor program /két hónapig tartó programsorozat
- Európai Sporthét /09.23 – 09.30./
- Sportok éjszakája 09.27. éjszakai túrázás, teke, éjszakai lövészet.
- Világ Gyalogló Hónap 10.1. – 10. 31.
- Őszi Sportmámor program /két hónapig tartó programsorozat
- Őszi Lépten Nyomon gyalogló program /a három hónapos program
A MASPORT szervezésben Budapesten két országos program megvalósításában veszünk részt önálló standdal és programokkal:
- Szépkorúak fesztiválja
- Családi Mozgásfesztivál
A két rendezvényen több ezer résztvevőnek biztosítottuk a sportolási lehetőséget és a lézeres lövészet bemutatását és gyakorlását.
A Honvédelmi Sportszövetség által támogatott pályázati programjaink:
Honvédelmi sporttáborok /évente 4 alkalommal szerveztünk 5 napos táborokat.
Komplex Honvédelmi Sportnapok évente 4 alkalommal
A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Nemzeti Együttműködési Alap és Civil Támogatott programjaink.
- „Mozdulj Velünk Honvédelmi Sporttáborok”
- „TESTŐRMESTER” Az egészséges rendőrökért és családtagjaiért.
Egyesületünk minden pályázati forrás felhasználásával elszámolt. Ezeket az elszámolásokat a pályázat kezelők elfogadták!
Egyesületünk a Hajdú-Bihar Megyei Sportszövetség Elnöki tisztségét látja el.
Ennek eredményeként nagyon sok a megyében működő egyesülettel és szövetséggel közös program szervezésében és lebonyolításában vettünk részt.
Teke Szakcsoportunk egy csapattal részt vett a városi tekebajnokságon. A szakcsoport tagjai segítettek a MASPORT pályázati programok teke sporttal kapcsolatos rendezvényeinek a megvalósításában.
Minden évben közreműködünk a HAJDÚ KUPA Országos meghívásos TEKEVERSENY szervezésében és lebonyolításában.
A Debrecen Művelődési Központtal meglévő együttműködési megállapodás alapján a Szabadidősport Szakosztály sikeresen folytatta tevékenységét. Kölcsönösen segítettük egymást a programok megvalósításában.
Herbákné Ilyés Ilona Szakosztályvezető /Nordic Walking oktató:
A Nordic Walking magyarul északi gyaloglás. Speciális botokkal gyakorolva, testi-lelki felüdülés kis társaságunknak. Szívesen fogadjuk a velünk együtt természetet, mozgást kedvelők csatlakozását. Gyönyörködünk a természet szépségében, míg rójuk a kilométereket.
„Nordic Walking Józsa csoportunk 2015. december 14. megalakulása óta hetente kétszer hódol gyaloglási szenvedélyének.
Az emberek maguk tehetnek az egészségükért egyedül vagy együtt, jót vagy kevésbé hasznosat. A sport a jók közé tartozik. Hiszünk a „jót jól” tenni mottóban, tudjuk, menni kell.
E mozgásforma hatalmas segítéség a szervezetünknek egészségünk, kondíciónk megőrzése, erősítése szempontjából. Fontos a bemelegítés, az izmok felkészítése elindulás előtt.
Egy pár, azaz két darab speciális bot segít a láb ízületeit kímélni, kevésbé terhelődik a gerinc, használatban vannak a karok is, miközben a test szinte valamennyi izma dolgozik.
Évek óta rójuk az utakat a Nagyerdőn, a friss levegőn vidám, barátságos, kis társaságunkkal változó létszámmal, de töretlen lelkesedéssel, jó hangulatban.
Nordic Walking botokkal a haladás intenzívebb a kicsi, járni tanuló gyerekeknek való és legyengült, betegségből lábadozóknak ajánlott sétánál. Aktívan idősödünk.
Nagy Mária, a Józsai Közösségi Ház akkori vezetője rám bízta a csoportot 14 fővel történő megalakulásakor, az egy éves évfordulóra tortát kaptunk, ennek tiszteletben tartásaként azóta nyolc alkalommal ünnepeltünk együtt a Közösségi Házban vagy a Bikersben. 2024. december 14-én kilenc éves évfordulónkon ismét összejövünk összetartozásunkat jelképező egyforma pólónkban.
Február utolsó szombatján rendszeresen reszt veszünk Bogácson a Latyakfutáson Nordic Walking bottal megtéve a távot. A Debrecen Művelődési Központ Józsai Közösségi házával együttműködve minden év májusában Nowathlon, tájékozódási Nordic Walking sportnapot szervezünk. Rendszeresen részt veszünk Szendrőn a Vitézlő teljesítménytúrán.
Szeptember végén az Európai Sporthét programjain, októberben a Világ Gyalogló Hónap túráin, valamint az igény szerint szervezett kirándulásainkon.
Kedden és csütörtökön délután kelünk útra kétórás gyaloglásunkra, amíg jól esik.”
8 éves a Józsa NORDIC WALKING csoport
KERÉKPÁROS SZAKOSZTÁLY
2023-ban alakult meg a szakosztály. Szilágyi Csaba vezetésével. Céljaik között a kerékpáros sport, elsősorban a túra kerékpározás megismertetése és megkedveltetése szerepel. Első évben Debrecenhez közelebb eső helyeket kerestek fel / Sárospatak, Aggtelek, Eger/. Erősítették a határon túli kapcsolatokat, ennek keretében eltekertek Nagyváradra, Tasnádra és Nagykárolyba.
Terveink között szerepel a szakosztály taglétszámának növelése és az egyre bővülő hazai valamint külföldi kerékpár utak megismerése.
VETERÁN SPORTTISZTEK SZAKOSZTÁLY /VETISZ
Egyesületünk keretein belül működik a szakosztály. Tagjait a rendvédelmi szervek egykori kiképzési, testnevelési előadói, sporttisztjei alkotják. Tevékenységükkel összehangolják a veteránok nyugdíjas életét. Megünneplik a kerek születésnapi évfordulósokat. A jó kapcsolatoknak köszönhetően az érintetteket a BM illetékese elismerésben részesíti. Tevékenységükkel példát mutatnak az azonos rendészeti területen dolgozók összefogásáról és egymásra figyeléséből.
A BM veterán sporttisztjei
Egyesületünk gazdálkodása takarékos és költséghatékony. Az elmúlt 30 év alatt köztartozásunk nemvolt.
Az egyesület alapításakor kitűzött célokat elértük. Amíg lehetőségünk volt nagymértékben hozzájárultunk a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitány személyi állományának és családtagjainak személyiség fejlesztéséhez.
Jelenleg egy sikeresen működő egyesület vagyunk.
A rendőrsportban résztvevők nevében köszönetet mondunk mindazoknak, akik az elmúlt évtizedekben hozzájárultak a Debreceni Rendőr Sportegyesület sikereihez.
Tisztelt sportbarátunk, aki ezt elolvastad!
A beszámolóhoz nyitunk egy VENDÉGKÖNYVET, amelyhez örömmel olvasnánk a véleményedet, észrevételedet, javaslatodat.
Írásodat a drse94@gmail email címre írd meg és mi feltöltjük a honlapra