KÖSZÖNTJÜK A DEBRECENI RENDŐR SPORTEGYESÜLET HONLAPJÁN!

Megtekintem

 

30 éves a DEBRECENI RENDŐR SPORTEGYESÜLET

30 éve a rendőrök és családtagjaik szolgálatában

 

Az ezerkilencszáznyolcvanas évek második felében végbement társadalmi folyamatokban az 1989. évi II. törvény megteremtette az önkéntességen alapuló társadalmi szervezetek megalapításának lehetőségét.

A Belügyminisztérium és szerveinél 1975-től működtek a kötelezően létrehozott sport társadalmi szervezetek, a Testnevelési és Sportbizottságok. A bürokratikusan és hierarchikusan felépült szervezetben kötelezően létrehozott társadalmi szervezetek eltérő hatékonysággal működtek. Az 1989. májusában tartott éves BM sportértekezleten vetődött fel először az önszerveződés lehetősége. 1990-ben eltörölték a Testnevelési és Sportbizottságok létrehozását és működését szabályozó törvényt. Ennek következtében megszűnt a rendészeti sportot támogató civil /társadalmi/ szervezetek rendszere. Az 1990. június 16-án tartott országos fórumon - ahol megalakult a BM Testnevelési és Sportkollégium - került kimondásra a rendészeti sportegyesületek és a rendészeti sportszövetség megalakításának igénye. Az elképzelések végrehajtását nehezen és lassan követték a tettek. Ennek oka abban található, hogy az akkor zajló társadalmi folyamatokban az illetékesek „megfontoltabban” vállalták fel a változtatások végrehajtását. 1994-ig 4 rendészeti sportegyesület alakult meg. A döntő lökést az 1994-ben megalakult Magyar Rendészeti Sportszövetség létrehozása adta meg. Ezzel a lépéssel a BM vezetése is nyíltan kiállt és támogatta ezeknek a szervezeteknek a megalapítását.

A DRSE-t 1994-ben azért alapítottuk, hogy egy civil szervezet keretei között a rendvédelmi állományt sikeresen felkészíthessük a szolgálati feladatokra. Fontos célkitűzésnek tekintettük a rendőri állomány részére szolgálati időből biztosított 2 óra munkaidő kedvezmény szakszerű és tartalmas felhasználásának biztosítását. A program megvalósításában célcsoportnak tekintettük a rendészeti állományt és a családtagokat, valamint mindazokat, akik elképzeléseinkkel egyetértettek és tenni is akartak annak megvalósításáért.

Közös gondolkodással és cselekvéssel részt kívántunk venni azokban a társadalmi folyamatokban, ahol a fejlesztési stratégiai célokat közösen dolgozzuk ki és valósítjuk meg.

Részt akartunk venni az állomány és családtagjaik szemléletformálásában, értékeik kialakításában, az együttélésünk jobbá és humánusabbá tételében.

A közélet befolyásolására alkalmas szervezetként működésünket nagyon rugalmasan és hatékonyan tudtuk biztosítani. Döntéseinket nagyon rövid idő alatt tudtuk meghozni, ezzel elő tudtuk segíteni a Rendőrség testnevelési és sport rendszerének, valamint szabadidős tevékenységének hatékony működését. Ezzel nagymértékben hozzájárultunk az állomány szolgálati feladatokra történő felkészítéséhez. Tevékenységünkkel biztosítottuk az aktív életmódot, a szabadidő aktív eltöltését. Egy sikeres, jól működő közösséget hoztunk létre.

Társadalmi elfogadottságunkat az elmúlt 30 évben sikeresen megvalósítottuk.

 

Alapító tagok:

  • Aszalós Imre
  • Dr. Bánfi Ferenc
  • Dr. Tóth Ferenc
  • Gyüre László
  • Józsa Zsolt
  • Majkó Béla
  • Nagy Tibor
  • Oláh Ferenc
  • Papp András
  • Ruszó Gyula
  • Szűcs István
  • Takács Tibor
  • Tóth Andrásné

 

Az évforduló alkalmából röviden felelevenítjük azokat a legfontosabb eseményeket, melyeket átéltünk a harminc év alatt.

30 mozgalmas és élményekben gazdag évet nehéz röviden összefoglalni, ami mögöttünk áll, de teszünk egy próbát. Nagyon röviden bemutatjuk egyesületünk életének legfontosabb elemeit.

 

A DRSE egyet jelentett a rendőr sporttal, hiszen annak sok ágát vittük közel az állományhoz. Értéket teremtettünk, ezen a közösségen keresztül erősítettük a csapatszellemet, a sport iránti szeretetet, emeltük a rendőrség tekintélyét.

Az egyesület egy stabil, kiszámítható hátteret jelentett a sportot szerető rendőrkollégáknak, melynek támogatásával hosszú időn keresztül képviseltük a Főkapitányságot, illetve ezen keresztül külföldi útjainkon a magyar rendőrséget is.

 

Létesítmény

 

Energiát és időt nem kímélve tettük a volt Dózsa pályát - mely hosszú időn keresztül szervezetünk otthona, bázisa volt – a kiképzésre, a sport művelésére és egyéb szabadidős rendezvények lebonyolítására alkalmassá. Egyesületünk tagjai tevékenyen részt vettek a Mikes Kelemen utcai objektum Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság részére történő megszerzésében, megtartásában és fejlesztésében. Folyamatosan részt vettünk a létesítmény karbantartásában, felújításában és jelentős anyagi forrást biztosítottunk a működéséhez. Saját forrásból épületrészeket újítottunk fel, valamint sportszerekkel és sporteszközökkel láttuk el az intézményt. Karban tartottuk a salakos pályát, ahol minden évben pótoltuk a salakot és tavasszal elvégeztük a felújítást. A Debreceni Dózsa Sportegyesület köztartozását kifizettük, ennek eredményeként nagyon sok sportszert (kondicionáló gépek, tatamik stb.) sikerült átmenteni az állomány részére.

Tagjaink és támogatóink segítségével és több ezer órás önkéntes munkájával az ország egyik legjobb rendészeti sportlétesítményét sikerült kialakítanunk.

A képen ég, kültéri, panoráma, épület látható Automatikusan generált leírás

A MIKES KELEMEN UTCA létesítmény

 

 

Szakosztályok

 

A szakosztályok feladata a rendszeres sportolási lehetőségek biztosítása.   

 

Atlétikai Szakosztály

Nagy Tibor alapító tag és Komódi Erzsébet vezetésével az egyik legsikeresebb szakosztálya egyesületünknek.

Rendszeresen biztosítottuk a sportolási lehetőségeket tagjaink és az atlétika iránt érdeklődő rendőrök számára, valamint a kiválasztásban és a felkészítésben nagyon sokat segített a rendőri állománynak.

15 alkalommal vettünk részt a Bécs – Budapest Szupermaraton futóversenyen, ahol mindig az élmezőnyben végeztünk. 6 alkalommal lettünk kategória győztesek.

5 alkalommal vettünk részt a Békéscsaba - Arad futóversenyen, ahol minden alkalommal sikeresek voltunk.

Versenyzőink eljutottak több európai futóversenyre, például részt vehettünk a görögországi Marathon – Athén között megrendezett Maratoni futóversenyen.

2011- ben megnyertük a Rajkai Tibor- Kerékgyártó László csapat futóversenyt. Itt meg kell jegyezni, hogy a csapatban csak rendőrségi dolgozók voltak.

A Szakosztály aktívan közreműködött abban, hogy a programjainkon rendszeresen és tevékenyen résztvevő rendőrök a kötelező éves fizikai felméréséhez szükséges erőnléti felkészültséget megkapják.

Az egyesület keretei között felkészült sportolók több alkalommal segítették hozzá a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányságot az Országos Sportbajnokság megnyeréséhez.

Szakosztályunk csatlakozott a Magyar Szabadidősport Szövetség Országos Nordic Walking Programjához is. Ennek keretében célul tűztük ki a sportág minél szélesebb körben való megismertetését, az egész testet megmozgató, helyes gyalogló technika elsajátítását a DRSE tagjainak és a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányság gyalogláshoz kedvet érző munkatársainak részvételével.

Az oktatások kis létszámú csoportos foglalkozások keretében folytak, két képzett instruktorunk Komódi Erzsébet és Pribéli Ildikó vezetésével.

 

A képen személy, ruházat, mosoly, kültéri látható Automatikusan generált leírás

Békéscsaba – Arad futóverseny

Labdarúgó Szakosztály

Józsa Zsolt vezetésével több évtizeden keresztül, folyamatosan részt vettünk - több évig kettő csapattal is - Debrecen város kispályás labdarúgó életében, valamint a városi szövetség által szervezett egyéb futball tornákon is. Ezeken kívül a DRSE csapataiban focizó kollégák méltón képviselték a Főkapitányságot a BM tornákon, emléktornákon. Ezek során rengeteg magyar és külföldi rendőr kollégát ismertünk meg, szoros barátságok alakultak ki. Több hazai tornát szerveztünk, melyeken szlovák, ukrán, román, német, rendőr kollégák, illetve társszervek kollégái is részt vettek. Mindig törekedtünk jó házigazdának lenni. Alapvető célunk volt, hogy a sporton keresztül közelebb hozzuk egymáshoz a különböző országok rendőr kollégáit, ismerjük egymást, egymás munkáját, illetve sportszerűn mérjük össze labdarúgó tudásunkat.

A DRSE focicsapataiban az elmúlt 25 év alatt nagyon sok rendőrségi dolgozó sportolt, illetve külsősként még tízen erősítettek bennünket.

Külföldi útjainkon jártunk Ó-lublón, Poprádon, Przemiyslben, Batizovcén, Ungváron, Nagyváradon, Csíkszentmártonban, Paderbornban, Kufsteinben, illetve a hollandiai Eibergenben a rendőrség kispályás foci világbajnokságon.

Beindítottuk az Európai Testvérvárosok Rendőreinek Kispályás Labdarúgó Bajnokságát, amit évekig mi koordináltunk és többek közt olyan városok vettek részt benne, mint Nagyvárad, Ólubló, Przemysl, Padernborn, Pamplona, Manchester.

Több alkalommal részt vettünk az Eibergeni Rendőr Teremlabdarúgó Világbajnokságon.

A hazai és a külföldi tornákon, utakon szerzett élmények felejthetetlenek, örökké megmaradnak bennünk.

Értéket teremtettünk, hiszen ezen a közösségen keresztül erősítettük a csapatszellemet, a sport iránti szeretet, emeltük a rendőrség tekintélyét. Nem mellékesen a Dózsa pályát jelentős saját erő biztosításával hosszú éveken keresztül alkalmassá tettük a sportág művelésére, tornák, illetve egyéb rendezvények lebonyolítására.

Örülünk, hogy részese lehettünk ennek a közösségnek és reméljük, hogy a többiek is így éreznek.

A képen személy, kültéri, sport, fű látható Automatikusan generált leírás

Pamplóna – DRSE mérkőzés Németországban

 

Kosárlabda Szakosztály

Göttlinger József és Dr. Hamza József vezetésével 2001-től felvállaltuk a BM kosárlabda élet koordinálását. Minden évben megrendeztük a „Délibáb Kupa” BM Országos meghívásos bajnokságot, valamint kiválogattuk a Magyar Rendőr kosárlabda válogatott játékosait és menedzseltük a csapatot.

Több éven keresztül részt vettünk a megyei kosárlabda bajnokságban, ahol az élmezőnyben végeztünk

A Rendőr Kosárlabda Európa Bajnokságon a Magyar Rendőr válogatottal az alábbi eredményeket értük el:

2005 -ben Franciaországban a selejtezőn kiesett a csapat

2009-ben Hollandiában VI. hely

2013-ban Olaszországban V. hely

A válogatott csapat zömét a DRSE tagjai alkották, minden EB-n legalább 8 DRSE tag vett részt.

A DRSE kosárlabda csapata éveken keresztül játszott a megyei bajnokságban.

 

A képen sport, személy, atlétikai játék, ruházat látható Automatikusan generált leírás

Rendőr kosárlabda válogatott Hollandiában

 

 

Teke Szakosztály

Molnár Jenő alapító és utódja Rácz Tibor vezetésével az egyesület legkiegyensúlyozottabb és sikeres szakosztálya. Az egyesület megalakítása óta folyamatosan működnek, biztosították a tagság és a rendőri állomány részére a tekézés lehetőségét. Rendszeresen szerveztek meghívásos versenyeket a rendőrségi dolgozók részére. A szakosztály tagjai sikeresen képviselték a Hajdú-Bihar megyei főkapitányságot a BM Országos versenyeken. Egy alkalommal BM Országos Bajnoki címet nyertek. Több kétoldalú kapcsolattal meghívásos tekeversenyeket rendeztek. Ezek közül kiemelkedik a szlovákiai Lubló és Poprád, valamint a három megyés találkozók megrendezése.

Folyamatosan részt vesznek a városi amatőr bajnokságban, ahol több alkalommal végeztek az első helyen. A szakosztály tagjai rendszeresen részt vettek bowling versenyeken is.

 

„Gyakorló parancsnokként őszinte örömömre szolgált az egyesület megalakítása. Sokszínűségével lehetőséget biztosított, hogy kollégák és családtagjaik közelebb kerüljenek egymáshoz, ne csak a nehézségekre hivatkozást hallgassák. Nem állítom, hogy minden szakmai vezető repesett az egyes rendezvényekkel kapcsolatos kérések láttán, miként a sportolásra kiharcolt kedvezmények miatt sem.

Öröm volt látni, hogy a tekesport egészségmegőrző és közösségépítő tevékenysége és a sok rendezvény mennyire közel hozta a szakmai területek addig elkülönített dolgozóit.

Bizton állítom, hogy a „szakmunka” sokat profitált a rendszeres sportolási lehetőségből. 

A Teke Szakosztállyal szép sikereket értünk el.

A Debreceni Rendőrkapitányság állományán túl sikerült bevonni a megye rendőrkapitányságain dolgozó sport iránt érdeklődő dolgozóit is versenyzési és edzési lehetőségek kapcsán.

Kifejlesztettük a tekés kapcsolatainkat a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei, Borsod Abaúj Zemplén megyei és a Szolnok megyei rendőr-főkapitányságok munkatársaival.

Óriási élményt jelentett az évenkénti BM Országos Tekebajnokság, ahol nagyon sikeresen szerepeltünk. Egy alkalommal országos bajnoki címet értünk el.

Így 23 éves nyugállományú státuszomban is büszkén emlékezem az együtt töltött évekre.

A vezetői pozitív hozzáállás a mai, nem könnyű feladatok mellett is hozzájárulna a jobb hangulatban végzett sikeres rendőri tevékenységhez.

A következő 30 évre is kívánok mindnyájyunknak jó erőt és egészséget.”

Rácz Tibor nyá. r. alezredes TEKE SZAKOSZTÁLY Vezető

 

A képen személy, ruházat, mosoly, sport látható Automatikusan generált leírás

Tekecsapat 2023

Természetjáró Szakosztály

A Természetjáró Szakosztály 1999-ben alakult azzal a céllal, hogy megszerettesse a természetjárást a BM dolgozókkal, valamint családtagjaikkal. Hock Ambrus és Hockné Török Margit vezetésével Hajdú-Bihar megye egyik legsikeresebb természetjáró szakosztályaként működött. A szakosztály programjainak gerincét a szervezett keretek között folytatott természetjárás képezi, amelyet belföldi és külföldi kirándulások egészítenek ki. Az éves munkatervünk szorosan kapcsolódott a Megyei Természetbarát Szövetség tervezetéhez, valamint szem előtt tartottuk a szomszédos megyék, a Vasutas Természetjárók, és a Zsuzsi Kisvasútért Baráti Kör programjait is. Így szakosztályunk sikeres, eredményekben bővelkedő múltat vallhat magáénak. Megkezdtük a legrangosabb magyar gyalogtúrát: az Országos Kéktúrát, amelyet folyamatosan teljesítünk. Évekre előre tervezett program alapján jártuk az útvonalat. Egyesületünknek 4 olyan tagja van, akik végig teljesítették az OKT-t. Híres történelmi, irodalmi személyiségek emlékhelyeihez és nevezetes évfordulókhoz kapcsolódóan kirándulásokat, túrákat és vetélkedőket szerveztünk. Túráink útvonalát úgy terveztük, hogy nemzeti parkokat, természeti ritkaságokat, barlangokat, bányákat, várakat, kastélyokat, valamint múzeumokat látogatunk meg. Ez a szempont érvényes hazánk, valamint Erdély, Kárpátalja, Szlovákia, Lengyelország, Ausztria és Németország tájaira. Rendszeres résztvevői voltunk az Erdélyi Kárpát Egyesület vándortáborainak, a Gyalogtúrázók Országos Találkozóinak. Gyermekcsoportunk helyt állt a Természetjáró Gyerekek Országos Találkozóján, Városlődön. Évente átlag 60 túrát és 100-120 túranapot biztosítottunk a természetjárás kedvelőinek.  Kirándulások rendszeres szervezésével tagjaink bejárták Magyarország minden szegletét. A külföldi kirándulások során eljutottunk többek közt Barcelona, Párizs, Berlin, Bécs, Zürich, Varsó, Prága, Szentpétervár, Moszkva, Ungvár, Athén városokba. A külföldön megvalósult programok segítségével megismerkedhettünk más népek kultúrájával, nemzetközi kapcsolataink révén pedig sok együttműködő és segítő partnerre találtunk. Nagyon népszerűek voltak az Alpok JEKA házaiban töltött magashegyi programjaink. A magashegyi túráinkon több alkalommal megközelítettük a 3000 méteres magasságot. A gleccsereken tett gyalogtúrák örök emlékeket jelentenek a tagság részére.

Szakosztályunk rendezvényei nyitottak, melyre minden érdeklődőt szívesen látunk. Arra törekszünk, hogy minél többen találjanak nálunk érdeklődésüknek, igényeiknek megfelelő programot.

A képen kültéri, ég, ruházat, emberek látható Automatikusan generált leírás

Ódor vár

Női kondicionáló torna szakcsoport

A szakcsoport programjának része volt a hetente két alkalommal megtartott 60 perces zenés, női kondicionáló torna rendőrségi dolgozók részére. A foglalkozásokat Dr. Nagy Gézáné, Kiss Katalin és Pribéli Ildikó tartotta. A foglalkozások nagyon népszerűek voltak az állomány körében és az évek során sem vesztett a népszerűségéből. A gyakorlatok úgy lettek összeállítva, hogy a rendőrök kötelező éves fizikai felméréséhez szükséges erőnléti elemeket tartalmazzák.

 

A képen sport, személy, Fizikai erőnlét, fedett pályás látható Automatikusan generált leírás

Női kondicionáló torna az OKK-n

 

Küzdősport Szakosztályok

A rendőrök intézkedéstaktikai képességeinek javítása érdekében alternatív küzdősportok űzésére biztosítottunk lehetőséget, ezzel elősegítve a megfelelő kondicionális állapot fenntartását és a technikai képességek elsajátítását és fejlesztését.

 

Judo Szakosztály

Egyesületünk kiemelten a minőségi sporttal foglalkozó szakosztálya. A Debreceni Dózsa Sportegyesület megszűnésekor 1998-ben vettük át a szakosztály tagságát és közel 10 évig biztosítottuk a felkészülési és versenyzési lehetőséget. Tevékenységünk és együttműködésünk nagyon sikeres volt. A debreceni judo élet átszervezését követően a szakosztályt átadtuk a Debreceni Sportcentrum Kft. – nek, ahol napjainkban is sikeresek.

Egyesületünk a továbbiakban az utánpótlás nevelésében vett részt. Sápi Miklós Kovács Pál díjas mesteredző 2014-ig nevelte a kezdő Judo palántákat.

Egyesületünk egyetlen olimpikonja Dr. Madarász Tamás a Londoni olimpián képviselte hazánkat.

A képen személy, ruházat, sport, fedett pályás látható Automatikusan generált leírás

Judo edzés az OKK-n

 

Sápi Miklós Kovács Pál Díjas Judo mesteredző:

„A Debreceni Dózsa judo szakosztálya 1997-ben megszűnt, majd 1998-ban megalakult a DRSE judo szakosztálya. A volt Dózsások itt folytatták az edzéseket. Később egyesültünk a Debreceni Sportiskola judo szakosztályával, így lett a nevünk DRSE-DSI, és az utánpótlással is mi foglalkoztunk.

2005 szeptemberében létre jött a Debreceni Sportcentrum judo sportiskolája. Többen itt folytatták az edzéseket.

2010-től anyagi támogatást nem kapott a szakosztály, elkezdődött a judo hanyatlása.

2013 márciusától kitették a szűrünket a Mikes Kelemen utcai rendőrségi edzőteremből, új edzés lehetőség után kellet nézni. A 18 év alattiak a Bocskai általános iskolába, az ettől öregebb judosok az Oláh Gábor utcai sportcsarnok emeletén lévő judo teremben edzettek tovább.

A megpróbáltatások ellenére szép eredményeket értek el versenyzőink.

Az 1998-as év óta versenyzőink az alábbi kiemelkedő eredményeket érték el

Országos Bajnokságokon: 1. helyezés 55 db

                                       2. helyezés 38 db

                                       3. helyezés 39 db

Szenior OB-n 1 helyezés 3 db

                      2. helyezés 3 db

                      3. helyezés 1 db

Országos Csapat Bajnokságon 1 hely 4 db

                                              2. hely 5 db

                                              3. hely 8 alkalom

Nemzetközi eredmények: Junior VB. 5. hely. Junior EB-n 3. hely. U-23 as EB-n 3. hely. EORV-n 3. hely. Orvosi világjátékokon 1 hely.

Legtöbb országos bajnoki címet nyertek:

            6x Tőzsér Sándor

            5x Sajó Gabriella

            4x Aranyi Zoltán

                 Madarász Tamás

                 Tőzsér Norbert

            3x Ifj. Skapinyecz József

                 Szilágyi Zsolt

                 Skapinyecz Dávid

                 Madarász Tamás

            2x Szabó Tibor

                 Sarkadi Mária

                 Vágó Tamás

Szakosztály vezető volt. Dr Skapinyecz József

Szakosztály titkár és edző. Sápi Miklós

Edzők voltak még: Nagy István, Raus Tamás, Czuprik István”

 

 

 

Földharc Szakosztály

Kiss László vezetésével a Judo Szakosztályból megalakult a Földharc (Grappling) Szakosztály.  Létszámuk fokozatosan növekedett, de 2013. szeptemberében a főkapitányság Kiképző Központjában kialakult feszültség miatt kiléptek az egyesületből és önálló egyesületként máshol folytatták sikeres tevékenységüket.

 

Ju-Jitsu Szakosztály

Takács Tibor 2.dan és Gyüre László 1.dan vezetésével az egyesület alapítása óta folyamatosan magas színtű munkával biztosította a küzdősportok megismerését és gyakorlásának lehetőségét. Egyesületünk vezetése úgy tekintett erre a sportágra, mint a rendőri intézkedéstaktikát legjobban kiegészítő, szabadon választott sportra. Örömmel tapasztaljuk, hogy napjainkban az országos rendőri vezetés is felismerte és elfogadta ennek a sportágnak a rendőri képzésben szükséges megjelenítését. Minden elismerést megérdemelnek azok a sportvezetők, edzők, akik ezért küzdöttek. Sokak közül kiemelkedik Plébán János 3 Danos mester.

A szakosztály tagjai közül sokan a folyamatos tevékenységüknek köszönhetően különböző minősítési szinteket értek el.

A képen személy, sport, ruházat, cselgáncs látható Automatikusan generált leírás

                                        Ju-Jitsu bemutató a Forumban

 

 

Kendo szakosztály

A Kendo (japán botvívás) a 80-as évek végén indult útjára Magyarországon és már a kezdetekben összefonódott a rendőrségi sporttal. A Budapesti Rendészeti Sportegyesület keretei között működő kendo szakosztály egy japán kultúrát terjesztő alapítvány támogatásával fejlesztette és alapozta meg a magyarországi kendo kultúrát. Takács Tibor kezdeményezésére vettük fel a kapcsolatot a BRSE Kendo Szakosztályával és a japán kulturális alapítvány tagjaival. A két szervezettől minden támogatást megkaptunk és 1996-ban beindítottuk a DRSE Kendo Szakosztályt. A szakmai munkához a két szervezet támogatást, felszerelést és oktató mestert biztosított a kendo alapjainak megismeréséhez.  A japán oktatók jelenléte nagyon érdekes színfoltja volt egyesületünk életének, mivel közelről megismerhettünk egy másik kultúrát és annak képviselőit. 2010-től a szakosztály vezetését Katona Péter látta el. A szakosztály 18 éven keresztül sikeresen működött. Rendszeres résztvevői voltak a hazai Kendo Rendezvényeknek. A szakosztály eredményeinek és vezetőjének tevékenységét minősíti az a tény, hogy Katona Péter szakosztályvezető elnyert egy egyéves ösztöndíjat, amit Japánban tölthetett el, ezzel is bővítve a kulturális és szakmai kapcsolatokat.

Katona Péter:

„2010-ben csatlakozott egyesületünkhöz a Bushido Kendo Klub Kendo Szakosztálya. Ezt követően több éven keresztül tudtunk hála a DRSE-nek rendkívül jó körülmények között edzéseket folytatni, amelynek köszönhetően a különböző versenyeken is több szép eredményt értünk el. Sajnos azonban itt is igaz volt a mondás, hogy „egyszer minden jónak végé szakad” és pár év után a Mikes Kelemen utcáról kitettek bennünket az utcára. A negatív körülmények miatt megszűnt a szakosztály. A Debrecenben kendozo „ős” kendósok közül mai napig sokan örömmel emlegetik fel ezt a korszakot.”

A képen személy, ruházat, sport, csoport látható Automatikusan generált leírásKendo edzés

 

 

Aikidó Szakosztály

Buda Sándor vezetésével alternatív küzdősport lehetőséget biztosított a rendőri állomány részére. Az általuk végzett tevékenység alkalmat nyújtott egy különleges küzdősport megismerésére és művelésére.

 

Kitaidó Szakosztályt

ísérleti jelleggel fogadtuk be. A speciális küzdősport egyes elemei közel állnak a rendőri közelharc elemeihez, mindezek ellenére a 4 éves munka után nem sikerült megfelelő létszámmal működtetni, ezért megszűnt.

 

Baranta Szakosztály

Tajta Zoltán vezetésével éveken keresztül próbálta meghonosítani ezt az ősi magyar harcművészetet Debrecenben. A szakosztály tevékenységében három fő cél fogalmazódott meg: a testi képességek fejlesztése, a közösség építés és a küzdő gyakorlatok végzése. A szakosztály edzései és látványos bemutatói nagy siker lehetőségét vetítették előre. Sajnálatos, hogy a sport jelképei bizonyos politikai körökben téves következtetésekhez vezettek. Ennek köszönhetően és némi belső feszültség következtében 6 éves sikeres működés után beszüntették tevékenységüket.

A képen ruházat, személy, lábbelik, ember látható Automatikusan generált leírás

Baranta edzés az OKK-n

Nyugdíjas Szakosztály

Dr. Kiss Lajos szakosztályvezető és Herbákné Ilyés Ilona titkár vezetésével  2010-ben alakult meg. A szakosztály létrehozásának célja a fiatalabb korban nyugállományba került kollégák kapcsolati rendszerének fenntartása, rendszeres összejövetelek biztosítása, valamint rendszeres mozgással a kondicionális képességek fenntartása, a szabadidő kulturált és hasznos eltöltése.

A kezdeményezésben és a későbbi munkában is egy olyan mag járt az élen, akik már régebben is részt vesznek a DRSE munkájában valamely szakosztály tagjaként. Arra törekedtünk, hogy a szervezeti kereteken belül minél több nyugállományba került kollégát bevonjunk a munkába, illetve számukra kulturált lehetőséget biztosítsunk a találkozásra, eszmecserére, az esetleges munkavégzési lehetőségek megbeszélésére stb. A legnagyobb nehézséget az okozta, hogy a folyamatos működéshez nem volt egy megfelelő hely a számunkra és ebben a Rendőr-főkapitányság nem bizonyult együttműködőnek.

2014-ben a kialakult körülmények miatt nevet változtattak és Rend/őrségen/kívüli, vagyis Rendkívüli Szakosztállyá nevezték el magukat. Tevékenységüket 2021-ig folytatták, amikor ismét áldozatai lettek egy téves döntésnek.